collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 08:31:24 PM]

The first post content
Гледајќи ја темата од Ивица за тоа колку литри вода има низ светот по аквариуми, ми дојде до идеа да спроведеме попис на нашиот форум колку литри вода имаат сите членови во своите аквариуми (без филтрите). Па идеата е следна. Во секој нареден пост секој член ќе напише колку литри вода поседува и ќе ги доададе на претходниот пост и така при крај ќе видиме колку литри вода поседуваме и ќе си направиме наша статистика.

Еве јас да почнам

170 литри

0 + 170 = 170 л на цел форум и така натака

Link

Author Topic: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF  (Read 6739 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bobi

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 758
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Гледајќи ја темата од Ивица за тоа колку литри вода има низ светот по аквариуми, ми дојде до идеа да спроведеме попис на нашиот форум колку литри вода имаат сите членови во своите аквариуми (без филтрите). Па идеата е следна. Во секој нареден пост секој член ќе напише колку литри вода поседува и ќе ги доададе на претходниот пост и така при крај ќе видиме колку литри вода поседуваме и ќе си направиме наша статистика.

Еве јас да почнам

170 литри

0 + 170 = 170 л на цел форум и така натака

Offline Bobi

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 758
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #1 on: November 29, 2009, 10:23:57 AM »
Наното на работа

18 литри

170 + 18 = 188 литри на форум

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #2 on: November 29, 2009, 10:25:49 AM »
+ мојот 320л = 508л
Goran Manevski

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 55
 • Posts: 12153
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #3 on: November 29, 2009, 10:36:24 AM »
 ghgf interesno Bobi,  560855

ajde da skokneme malce

508

plus 550 + 620 + 90 = 1260  :embarrass:


total

1768
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #4 on: November 29, 2009, 10:39:52 AM »
15+40+180+380=615+1768=2383

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 40
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #5 on: November 29, 2009, 10:44:40 AM »
2383 + 180 +120 + 62 + 32 +18 = 2795
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 38
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #6 on: November 29, 2009, 11:01:10 AM »
2383 + 180 +120 + 62 + 32 +18+112 = 2907
 (Izvinete na greska i cime ne mrsi basd)
« Last Edit: November 29, 2009, 12:25:08 PM by jufka »

Offline jb007

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1029
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #7 on: November 29, 2009, 11:02:46 AM »
2795+128=2923  gsdzz
Podobro e da zivis 100 godini kako car, odkloku 7 dena kako prosjak :)

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 40
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #8 on: November 29, 2009, 11:04:56 AM »
2923 + 168 oд Јуфка кој слабо му иде собирање = 3091
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #9 on: November 29, 2009, 11:08:42 AM »
3091+100+15=3206

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #10 on: November 29, 2009, 11:16:31 AM »
абе ги стави неговите jb007 одзимаме 3206-168=3038
Goran Manevski

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 40
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #11 on: November 29, 2009, 11:23:21 AM »
Гоч се е точно си се збркал! vbfdty
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline Bobi

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 758
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #12 on: November 29, 2009, 11:24:04 AM »
абе ги стави неговите jb007 одзимаме 3206-168=3038
Goch грешка направи. Не беа додадени од jb007 , cimento  ги додаде за jufka

последна бројка 3206

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 41
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #13 on: November 29, 2009, 11:27:49 AM »
3206+460+100=3766

Offline lazo

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jun 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 50
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #14 on: November 29, 2009, 11:29:47 AM »
3766+80=3846

Offline Dejco

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: SKOPJE
 • Age: 51
 • Posts: 119
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #15 on: November 29, 2009, 11:40:34 AM »
3846+196=4042 литри

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #16 on: November 29, 2009, 11:43:21 AM »
4042 + 15+40+120+150 = 4367

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #17 on: November 29, 2009, 11:45:34 AM »
последниот резултат од Cimento искочи 2795 потоа Jufka само пиша 168, а jb007 израчуна 2795+128=2923. (запази последниот резултат на Cimento и првиот број на jb007 истиот е 2795.... и после Cimento пак го додаде... пратете убаво не правете збрки!
Goran Manevski

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #18 on: November 29, 2009, 11:53:33 AM »
Abe Goch me natera da gi soberam site od pocetok i do sega se e ok prodolzete od 4367

Offline slavcopetrov

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Veles
 • Age: 34
 • Posts: 60
 • Activity:
  0%
 • Karma: 2
Re: Колку литри вода имаат членовите на MKREEF
« Reply #19 on: November 29, 2009, 12:08:44 PM »
4367 + 200 + 80 + 20 = 4667

Tags:
 

Users Online Users Online (8)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2022, SimplePortal